Teknolojimiz
EGE BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
KORUTÜRK MAH. NİLÜFER SOK. NO:8 İŞ BANKASI EVLERİ BALÇOVA/İZMİR
0533 377 04 42 / 0533 695 44 43
info@dmakina.com
MARMARA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
PERPA TİCARET MERKEZİ B BLOK KAT:11 NO:1994 OKMEYDANI/İSTANBUL
0532 100 52 43 / 0533 400 52 43
info@dmakina.com

HER İHTİYACI KARŞILAYAN, EN UYGUN SİSTEMLER

Karışımı, kontrollu sıcaklıklarda tutan paslanmaz çelik haznelerdensoğutma silindirlerine iletmek için makinelerimiz iki temel prensipte çalışır.
 

1-Gravity (yerçekimi) sistemi:
Üst haznelerde 2-4 C arasında bulunan dondurma karışımı yerçekimiyle iç silindirlere geçerek dondurma üretilir. Basit ve kullanışlıdır. %35’e varan kabartma ve hacim artışı sağlanır.

 

2-Pompa sistemleri(dişli sistem) :

Üst haznelerdeki 2-4 C arasında bulunan dondurma karışımı yüksek basınçlı dişli sistem pompalar vasıtasıyla çekilir ve iç silindire pompalanır.% 80-90 a varan kabartma ve hacim artışı sağlanır. Dondurma mükemmel bir form, tat ve kalite kazanır. Gravity makinelere göre daha az malzeme kullanılır.
Gelmatic ürün yelpazemizde hem dişli sistem pompalı makineler hem de gravity makineler mevcuttur.
Dişli sistem pompalı bir makineden verilen dondurmanın ağırlığı 70 gr iken, gravity bir makinede bu ağırlık 100 gramı bulmaktadır. Farklı ürün tipi ve müşteri ihtiyaçlarına bağlı olarak iç silindirlerde çelik merdane veya teflon merdane kullanılabilmektedir.

3-Bag in Box teknolojisi:

Kutu içi torba sistemi sayesinde malzemenizin tamamen hava ile teması kesilerek maximum hijyen sağlanır.

Gelmatic dondurma makineleri interaktif kontrol ve tanı koyma sistemi aracılığı ile çalışan ve gözlemlenen özel soğutma sistemi sayesinde karışıma ısı ayarlama fırsatı sunan ısı işleme teknolojisine daaylıdır.